Léčivý pobyt v solné jeskyni s relaxačním očním cvičením

Usazuji se na deku v příjemně vytopené solné jeskyni. Ani přílišné teplo, ani chlad, prostě tak akorát, aby se dobře dýchalo a ze stěn se mohly uvolňovat všechny minerály, tolik prospěšné pro můj organismus. Dělám si hnízdečko v krystalcích soli, které pokrývají podlahu.
Zhluboka dýchám, uvolňuji se, cítím, že ze mě padá veškerý stres a napěti.
Nořím se do tmy. Tma je přítel. Je v ní klid a bezpečí.
Soustředím se na své oči. Vnímám v nich napětí a únavu. Vím, źe tma je nejlepší pro jejich regeneraci. Překrývám si je dlaněmi, abych jejich teplem a energií tento proces ještě podpořila. Láskyplnně k nim hovořím, říkám jim, že tato chvíle je jen pro ně. Že díky nim mohu vnímat všechny krásy tohoto světa. Vyjadřuji jim svou vděčnost za jejich náročnou a vytrvalou práci. A ony mi odpovídají.
A mohu jít ještě dál. Do hlubin. Do hlubin moří a jeskyní. Do hlubin své Duše.

 

Co Vám tato terapie přinese?

Tato procedura využívá kombinace léčebného prostředí solné jeskyně s uvolňujícími účinky řízené relaxace a pro regeneraci zraku blahodárné tmy. Při řízené relaxaci se v klidu, ideálně v poloze vleže, propojíme se svým tělem a zrakem. Pomocí jednoduchých očních cviků zrelaxujeme oblast očí, což nám pomůže nejen k dokonalejšímu vidění, ale také při vyčerpání, nespavosti, přepracovanosti a k lepšímu zvládání stresu. Navozením hluboké relaxace tak spustíme v našem těle samoozdravné procesy. V letním období, kdy se pozdě stmívá, je tato relaxace vhodnou alternativou nočních procházek.

Proč je pobyt při zeslabeném světle či ve tmě pro nás tak důležitý?

V sítnici každého oka se totiž nacházejí fotoreceptory, takzvané tyčinky, které nám umožňují periferní a noční vidění. Aby tyto buňky mohly dobře fungovat, potřebují zažívat dostatečně dlouho tmu. Protože jsme si však navykli používat umělé osvětlení a světlo pouličních lamp částečně osvětluje naše ložnice po celou noc, mnoho z nás pobyt v naprosté tmě zažije pouze výjimečně. Díky aktivaci a regene-raci těchto buněk na sítnici harmonizujeme celkové vidění (buňky zodpovědné za jasné a ostré vidění za světla a vnímání barev – čípky ve tmě odpočívají). Výsledkem je komplexní vnímání vidění mozkem (mozek využívá více podnětů z obou typů buněk). Navíc si ve tmě odpočine naše nerovová soustava, protože zrakové podněty obvykle mozek zatěžují ze všech smyslových vjemů nejvíce.

Vydáte se na tu cestu se mnou?

 

Co k tomu potřebujete: pohodlné oblečení, chuť prožít něco nového ( i když řijdeš opakovaně, pokaždé to bude jiné ), udělat něco pro své zdraví a pro své oči.

 

Objednávejte se na tel: 602 626 366,

popř. na: dita@vonavaterapie.cz