Něco o mně

Jsem žena okouzlená přírodou. Její krásou, vůněmi, moudrostí, propojeností, harmonií, řádem, smysluplností, přirozenou spiritualitou, přizpůsobivostí a schopností regenerace. Líbí se mi žít v našem klimatickém pásmu a pozorovat koloběh přírody, který přesně vystihuje běh života. Zrození, růst, rozkvétání, zrání, vydávání plodů, uvadání a smrt. A pak zase znovuzrození….

Miluji vůni květin, čerstvě pokosené trávy a sena, vůni deště, borovic, když se do nich v létě opře slunce, čerstvě pořezaného dřeva a smůly, včelího vosku, levandule a levandulového mýdla. Miluji výhledy do dálky, pocit volnosti a otevřeného prostoru na vrcholcích hor a kopců.
A vodu. Přítelkyni a učitelku.
A les…..
A své tři báječné děti!

Zajímá mě permakultura, a to nejen jako trvale udržitelný a stále se přirozeně obnovující způsob hospodaření, kde hlavním cílem je zajistit blahobyt člověka tak, aby to nebylo na úkor ostatních lidí, životního prostředí, rostlin a zvířat, ale i jako životní styl. Hledání souvislostí a vzájemného působení.

Již mnoho let mě provázejí éterické oleje. V osobním životě i při práci s klienty. Setkání s nimi bylo pro mě láskou na první vdech. Jejich vůně mě zaujala svojí čistotou, silou, hloubkou a, jak to jen nazvat…, snad nejvýstižnější slovo, které mě napadá, je prapodstata. Ve své praxi si dnes a denně ověřuji, že s jejich pomocí můžeme ovlivnit zdravotní stav našeho těla, psychiku i emoce.

Ráda zkoumám skutečnou podstatu slov a slovních spojení. To jakou úlohu a moc mají v našich životech. To, jak každou myšlenkou, slovem a každým činem ovlivňujeme své životy i životy jiných.

Již několik let s úžasem objevuji, s čím vším souvisí náš zrak, získávám nový náhled na svět, a uvědomuji si, že stejně jako třeba jóga nebo mnou oblíbená permakultura, je i práce se zrakem vlastně životní filozofií a cestou.

Toto den po dni žiji, v tom sílím, narovnávám se, rostu, rozkvétám a vydávám své plody. Stále zdravější a silnější.

 

🌺Rozkvétejte se mnou🌺

Vzdělání

9/1985 – 1/1988 Gymnázíum, Praha 9, Litoměřická 726/17
2/1998 – 6/1989 Gymnázium, Praha 6, Nad Alejí 1952

1995 – Kosmetický kurz, Artiris, pod vedením prof. MUDr. Věry          Rozsívalové DrSc. a Aleny Galarasové
1997 – Vizážistický kurz, Coseva Image
1999 – Odborné školení na metodu speciálního ošetření očního okolí, u Věry Feřtekové

2004 – 2006 – Institut aromaterapie – titul Odborný aromaterapeut
2005, 2006, 2007 – Postgraduál Institutu aromaterapie -Sebepoznání jako cesta k lepší terapeutické práci I., II. III

2013 – Spirituální aromaterapie; Čakrová masáž; Shirodara

2017 – Lektorský výcvik v metodě Přirozeného zlepšování zraku ( založeno na Batesově metodě v podání Meira Schnidera, Petera Ruitera, Almuth Klemm a dalších učitelů NVI ) u naší přední odbornice Hany Maslowské

To jen tak, abyste věděli, kudy mě život vedl… :-).