Něco o mně

Jsem žena okouzlená přírodou. Její krásou, vůněmi, moudrostí, propojeností, harmonií, řádem, smysluplností, přirozenou spiritualitou, přizpůsobivostí a schopností regenerace. Líbí se mi žít v našem klimatickém pásmu a pozorovat koloběh přírody, který přesně vystihuje běh života. Zrození, růst, rozkvétání, zrání, vydávání plodů, uvadání a smrt. A pak zase znovuzrození….

Miluji svou rodinu. Všechna naše zvířátka a nejen ta naše.Miluji vůni květin, čerstvě pokosené trávy a sena, vůni deště, borovic, když se do nich v létě opře slunce, čerstvě pořezaného dřeva a smůly, včelího vosku, levandule a levandulového mýdla. Miluji výhledy do dálky, pocit volnosti a otevřeného prostoru na vrcholcích hor a kopců.

Ze všeho nejvíc mě zajímá podstata lidského bytí a hloubka lidské duše. Stále poznávám a stále se učím. Cestou sebepoznání i díky práci s klienty. A nesmírně mě to baví. Tahle škola života, hledání pravdy, objevování nového v krajině vnitřní i vnější, vnímání synchronicity a působení fyzikálních zákonů.

Ráda zkoumám skutečnou podstatu slov a slovních spojení. To jakou úlohu a moc mají v našich životech. To, jak každou svou myšlenkou, každým slovem a každým činem tvoříme svou realitu a společně pak realitu tohoto světa.

Zajímá mě permakultura a to nejen jako trvale udržitelný způsob hospodaření na zahradách, zemědělských plochách a okolní krajině, kde hlavním cílem je zajistit blahobyt člověka tak, aby to nebylo na úkor ostatních lidí, životního prostředí, rostlin a zvířat, ale i jako životní styl. Hledání souvislostí a vzájemného působení.

V roce 1997 jsem se poprvé seznámila s aromaterapií a byla to láska na první pohled, tedy vlastně vdech. Vůně éterických olejů mě zaujala svojí čistotou, hloubkou a, jak to jen nazvat…, snad nejvýstižnější slovo, které mě napadá, je prapodstata. Co mě na aromaterapii také přitahovalo byl obrovský rozsah možností ošetření a celostní působení na člověka. Vzdělání v tomto oboru jsem získala na Institutu aromaterapie v Praze. Tušila jsem, že toto studium se stane důležitým mezníkem mého života. Jeho náplní bylo užití aromatických olejů, obecná a systematická botanika, biochemie rostlinných silic a rostlinných olejů, anatomie, fyziologie, patologie, holistická celotělní masáž, základy reflexologie, akupresury, jemné masážní techniky, čínská diagnostika pěti fází, obličeje a jazyka a éterické oleje v čínské medicíně. Co mě však zaujalo nejvíce a na co se od té doby nejvíce zaměřuji, je působení éterických olejů na psychiku a duchovní příčiny nemocí. To byl ten mezník, který mi rozšířil obzory a otevřel pomyslné okno z kosmetiky a péče o pleť do duchovní sféry a celostního náhledu na člověka. Ve své praxi si dnes a denně ověřuji, jak nám naše duše dává skrze tělo souhlasné i varovné signály a jak na ně éterické oleje umí odpovídat. Jsou našimi průvodci a pomocníky na cestě v našem hmotném světě.

Mám za sebou 20 let kosmetické praxe. Za dobu svého působení v tomto oboru jsem si vypracovala systém kompletního kosmetického ošetření, který nabízel možnost pracovat celostně s veškerými potřebami ošetřované osoby. Vždy jsem dávala důraz na jemnou péči a hlubokou relaxaci. Kosmetika se pro mě postupem času stávala především prostředkem pro hlubší terapeutickou práci. V roce 2006, po absolvování institutu aromaterapie, jsem přidala celotělní masáže a o pár let později, čakrovou harmonizaci. V současné době se kosmetické praxi  nevěnuji. Aromaterapie však i nadále doprovází veškerou mou péčí o těla a duše klientů.

Nejsem vystudovaný psychotrapeut. Mým učitelem je sám život. Vzdělání mi kromě různých kurzů a knih zaměřených na sebepoznání a osobnostní rozvoj – které se mi, svým obsahem dostali do rukou vždy ve správném stupni poznání ( synchronicita funguje 🙂 ), poskytuje má vlastní životní cesta, mé vlastní zkušenosti, úspěchy a neúspěchy, kopance a kotrmelce. A také příroda a lidé. Vše se postupně skládá jako mozaika a obraz nabývá větší šíře a hloubky. Mám za sebou mnoho let terapeutické činnosti. Základní vkladem do mojí práce je umění naslouchat, soucítit, pečovat a vnímat souvislosti. Tato kvalita prostupuje všemi terapiemi, které nabízím.

Dita Vávrová