Něco o mně

Jsem žena okouzlená přírodou. Její krásou, vůněmi, moudrostí, propojeností, harmonií, řádem, smysluplností, přirozenou spiritualitou, přizpůsobivostí a schopností regenerace. Líbí se mi žít v našem klimatickém pásmu a pozorovat koloběh přírody, který přesně vystihuje běh života. Zrození, růst, rozkvétání, zrání, vydávání plodů, uvadání a smrt. A pak zase znovuzrození….
Miluji vůni květin, čerstvě pokosené trávy a sena, vůni deště, borovic, když se do nich v létě opře slunce, čerstvě pořezaného dřeva a smůly, včelího vosku, levandule a levandulového mýdla. Miluji výhledy do dálky, pocit volnosti a otevřeného prostoru na vrcholcích hor a kopců.
A vodu. Přítelkyni a učitelku.
A les…..

Ze všeho nejvíc mě zajímá podstata lidského bytí a hloubka lidské duše. Stále poznávám a stále se učím. Cestou sebepoznání i díky práci s klienty. A nesmírně mě to baví. Tahle škola života, hledání pravdy, objevování nového v krajině vnitřní i vnější, vnímání synchronicity a působení fyzikálních zákonů.
Ráda zkoumám skutečnou podstatu slov a slovních spojení. To jakou úlohu a moc mají v našich životech. To, jak každou svou myšlenkou, každým slovem a každým činem tvoříme svou realitu a společně pak realitu tohoto světa.
Zajímá mě permakultura a to nejen jako trvale udržitelný způsob hospodaření na zahradách, zemědělských plochách a okolní krajině, kde hlavním cílem je zajistit blahobyt člověka tak, aby to nebylo na úkor ostatních lidí, životního prostředí, rostlin a zvířat, ale i jako životní styl. Hledání souvislostí a vzájemného působení.

Mám za sebou mnoho let terapeutické činnosti. V současné době mě nejvíce baví oči. Oči a zrak. Oči, zrak a vnímání. Učím se vidět a vnímat celou svou bytostí. Již několik let s úžasem objevuji, s čím vším náš zrak souvisí, získávám nový náhled na svět, a uvědomuji si, že stejně jako třeba jóga nebo mnou oblíbená permakultura, je i práce se zrakem vlastně životní filozofií a cestou. Před nedávnem jsem dokončila lektorský kurz v metodě přirozeného zlepšování zraku, abych tuto cestu mohla zprostředkovat i Vám.

 

 

 

Vzdělání

9/1985 – 1/1988 Gymnázíum, Praha 9, Litoměřická 726/17
2/1998 – 6/1989 Gymnázium, Praha 6, Nad Alejí 1952

1995 – Kosmetický kurz, Artiris, pod vedením prof. MUDr. Věry          Rozsívalové DrSc. a Aleny Galarasové
1997 – Vizážistický kurz, Coseva Image
1999 – Odborné školení na metodu speciálního ošetření očního okolí, u Věry Feřtekové

2004 – 2006 – Institut aromaterapie – titul Odborný aromaterapeut
2005, 2006, 2007 – Postgraduál Institutu aromaterapie -Sebepoznání jako cesta k lepší terapeutické práci I., II. III

2013 – Spirituální aromaterapie; Čakrová masáž; Shirodara

2017 – Lektorský výcvik v metodě Přirozeného zlepšování zraku ( založeno na Batesově metodě v podání Meira Schnidera, Petera Ruitera, Almuth Klemm a dalších učitelů NVI ) u naší přední odbornice Hany Maslowské

To jen tak, abyste věděli, kudy mě život vedl… :-).